Czy kobiety mają taką samą szansę na sukces w pracy jak mężczyźni?

kobieta

W dzisiejszym świecie zarówno kobiety jak i mężczyźni stawiają na karierę zawodową. Jednak częściej to właśnie panowie mogą realizować się zawodowo, gdyż na kobiety spada obowiązek macierzyństwa, wychowywanie dzieci oraz dbanie o dom. Dlatego też zazwyczaj to mężczyźni zarabiają na dom jednocześnie starając się pomóc nieco paniom.


Jednak mimo to kobiety mają również szansę na sukces w pracy. Są równie dość silne, stanowcze i zaradne, co mężczyźni a w sprawach księgowych często pokazują swoją wyższość. Niestety nadal ukształtowane są silne stereotypy, przez które kobieta w biznesie nie może być dobrym menadżerem i że nie poradzi sobie z tymi obowiązkami. Jak się okazuje panie mogą być kilkakrotnie lepszymi specjalistkami i muszą wykazywać dużą wolę walki, by odnieść sukces w pracy. Kobiety jednak zbyt dużo się angażują i tracą dystans do tego, co robią a nie jest to dobrą cechą w biznesie. Ponadto panie zanadto są drobiazgowe, zbytnio wnikają w szczegóły zamiast skupić się na kluczowych zagadnieniach. Jednak pomimo tych jakby się mogło wydawać wad, również panie mają znaczną szansę na osiągnięcie sukcesu zawodowego i zdobycie wysokiego stanowiska oraz zarabianie satysfakcjonujących pensji.

24.05.2012. 10:22

Cechy osobowości człowieka sukcesu

Człowiek w swoim życiu stawia sobie pewne cele, które pragnie osiągnąć. Dla niektórych jest to sukces zawodowy, dla innych założenie rodziny. Różnych celi życiowych jest tyle ile osób na świecie. Jakimi więc cechami musimy się odznaczać, by być w stanie osiągnąć swój cel i móc swobodnie nazwać się człowiekiem sukcesu?


Ważną cechą takiego człowieka jest wytrwałość. Nie należy, więc poddawać się, gdy spotka nas niepowodzenie, lecz uparcie dążyć do wcześniej określonego celu. Dlatego też nie można się poddawać, a każda porażka powinna motywować do działania. Kolejną cechą człowieka sukcesu jest otwartość. Będąc posiadaczem tej zalety będziemy mogli w łatwy sposób nawiązywać nowe znajomości. Kontakty te mogą nam w dłużej mierze pomóc odnieść sukces. Inną cechą pomagającą odnieść sukces jest odwaga. Przydaje się ona, gdy stajemy przed całkiem nowym zadaniem i -zastanawiamy się czy podjąć się jego. Następnymi cechami człowieka sukcesu są pewność siebie i ambicja. Osoba odznaczająca się tymi cechami posiada dobrze opracowany plan życiowy oraz wie jak ten cel osiągnąć. Posiadając te oraz szeroką gamę innych pozytywnych cech możemy być pewni, że zrealizujemy swój plan życiowy.

08.10.2010. 19:18